Етикета : Доналд Трамп

ЉУБОВ И СЕКС ВЕСТИ СВЕТ

Сопругот на порно-ѕвездата Сторми Даниелс побарал развод: Сексот со Трамп не му пречел, но..

vesti24
Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс која што тврди дека имала сексуални односи со Доналд Трамп пред 12 години, деновиве поднел барање за развод.
ВЕСТИ СВЕТ

Германците стравуваат од средбата на Трамп и Путин: Ги загрижуваат акциите кои не се во склад со политиките на НАТО

vesti24
Трамп пред средбата со Путин ќе има состаноци со сојузниците од НАТО во Брисел и ќе ја посети Британија. Германските политичари и експерти за безбедност
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп изненадил со одговорот на прашањето дали ќе го признае Крим

vesti24
Претседателот на САД, Доналд Трамп, не ја исклучил можноста САД да го признаат руското присоединување на Крим. “Ќе видиме. Претседателот Обама дозволи да дојде до
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп му покажал како ќе изгледа Северна Кореја ако потпише! Филм достоен за Холивуд

vesti24
Американскиот претседател Доналд Трамп се обидел да внесе доза холивудска драма на состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, кога на својот “iPad” му покажал
ВЕСТИ СВЕТ

Г7 Самитот заврши хаотично, Трамп ја повлече поддршката на заедничката лидерска изјава

vesti24
Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека ја повлекува американската поддршка на заедничкото соопштение на лидерите на Г7 и повторно се закани со нови царини на
ВЕСТИ СВЕТ

Тифани Трамп е една од ќерките на Доналд Трамп, а јавноста често ја нарекува “Заборавената Трамп”

vesti24
Метафорично кажано таа очигледно го фалсификувала идентитетот, затоа што веќе подолг период живее повлечено од јавноста, а никој не знае зошто е тоа така. За