Автор : vesti24

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски: ОГРОМНА промена на времето од 16°C на -12°C – доаѓа вистинска зима и СИЛЕН ветер од над 70 км/час

vesti24
Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час,
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Студ, провејување на снег и СИЛЕН северен ветер носи новата недела – Детална анализа на времето (најнова)

vesti24
Самиот почеток на новата недела како што веќе најавивме ни носи невообичаено топло време за овој дел од годината и изразено јужно и југозападно воздушно
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВОНРЕДНО биометео на Славчо Попоски – погледнете што ќе предизвика наглата промена на времето која доаѓа

vesti24
Наглата промена на времето која треба да се случи во текот на ноќта понеделник кон вторник ќе предизвика значително понепоболни биометеоролошки прилики во државава, односно
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски: Подгответе се на НАГЛА и ГОЛЕМА промена на времето од вторник – Студениот бран доаѓа

vesti24
За време на овој викенд под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ ќе имаме сончево време со мала до умерена
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

По пролетниот и топол викенд – голема промена на времето од вторник, студ и снег

vesti24
До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе имаме натпросечно високи максимални температури на воздухот кој во недела и во
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со најава – следува ГОЛЕМА промена на времето, детална анализа

vesti24
По студениот и влажен бран кој ја зафати нашата држава во текот на денешниот ден, од утре па во текот на следните неколку денови вклучувајќи
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски: Доаѓа студен бран, северен ветер и врнежи од дожд и снег

vesti24
Невообичаено високите температури на воздухот кој се во склоп со невообичаено топлата воздушна маса која продира од северните предели на Африка ќе се задржат и
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со вонредна биометеоролошка прогноза, Африканскиот бран и топлината прават проблеми кај граѓаните

vesti24
Сахарската прашина и песок како и високата влажност во воздухот условуваат биометеоролошките услови кај нас да бидат значително неповолни и сето ова придонесува граѓаните да
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Зимска спарина надвор – Македонија под влијание на Африкански бран, детална анализа на времето

vesti24
Територијата на нашата држава и понатаму ќе биде под влијание на јужно и југозападно воздушно струење кое ќе условува транспорт на прашина и на песок
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со најава: Невообичаено топол бран среде зима – Температурите ќе се искачат дури над 20°C

vesti24
Невообичаено топо бран викендов како и на почетокот од следната недела ќе го зафати нашиот дел од Европа, во Македонија температурите очекуваме да се искачат