ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРОВЦИТЕ изградиле игралиште од 100 000 евра во сред шума во село со 4 жители постари од 80 години!

Ова е игралиште во село Никифорово  во општина Маврово и Ростуше.

Во селото има само 4 жители постари од 80 години.

За пуста провизија, ВМРОВЦИТЕ не бирале како ќе ги потрошат народните пари.

Во сред шума во празно село игралиште од 100.000 евра кое никогаш не било употребено!

извор:народенглас

Loading...

Related posts

Не чека МНОГУ ТОПЛО и спарно лето – постојат услови и за ВРЕМЕНСКИ НЕПОГОДИ

vesti24

Циклонот КРИСТИЈАН станува се посилен – од викендов поинтензивни врнежи и ветер од над 60 км/час

vesti24

Сопругот на порно-ѕвездата Сторми Даниелс побарал развод: Сексот со Трамп не му пречел, но..

vesti24