ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МИЛЕНКО ОТКРИВА ГОЛЕМА ТАЈНА: Груевски го убедувал Иванов да воведе воена состојба на 27-ми април лани, но тој се исплашил од американска воена интервенција од Бонд Стил и не прифатил!

Во своја колумна на порталот Дудинка, Миленко открива дека Иванов бил убедуван да објави воена состојба на 27-ми април лани, но тој се исплашил и не го сторил тоа:

Шансата да се очисти државата од политичкиот и квинслишки шљам ја испушти Ѓорѓе Иванов вечерта од 27-ми кон 28-ми април лани.

Тогаш се виде неговата. Оправдувањето е дека од Бонд Стил ќе дошла спремна група мариници за да преземта контрола.

Тоа, нели, по дефиниција е и ВОЕНА окупација. И, Хорхе попуштил!

И, бидејки имал “разумен компромис“ што е сега, на една година по тоа, добивката од таа стратегија на неговите советници Борис и Синиша?

Поробена држава и понизен народ?

извор:народенглас

Loading...

Related posts

Славчо Попоски: МОЌНИОТ МАРКО ја ЗАТРУПА Македонија – вонредно информирање до сите граѓани и возачи за понатаму

vesti24

Еве ја последната објава на Влатко Илиевски пред да биде пронајден мртов

vesti24

ФРЧКО СО ПОРАКА ДО ЗАЕВ: Не чекај на народот, тоа не е фер да го бараш од народот, туку ти со твоите најблиски преземи ризик, нагрбачи се и пренеси го решението преку реката, потоа народот ќе те награди кога ќе види дека тоа било мудар потег!

vesti24