МОДА

Овие фустани ќе ве остават без здив!

Можеби имате видено секакви модни креации, но овие фустани навистина ќе ве изненадат. Француската дизајнерка Силви Факон создава фустани со прекрасни материјали и неверојатни детали кои ќе го воодушеват секого.

Таа дури создала фустан користејќи стари книги. На овој фустан работела со дизајнерот на костими Морган Е. Гросдеманж и овде може да се забележи нејзината неверојатна вештина.

Погледнете ги неверојатните фустани на кои сите им завидуваат.

Фустан направен од стари книги:

Фустан со насликан „стар град“ и тантела:

Фустан-виолина:

Фустан-цветна градина:

Фустан-витез кој е интерпретација на илустрација од Дидиер Графет:

Loading...

Related posts

Бела Хадид во креации од високата мода за Harper’s Bazaar

vesti24

Само за најхрабрите, дали би ги носеле овие шорцеви?

vesti24

(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

vesti24