МОДА

Само за најхрабрите, дали би ги носеле овие шорцеви?

На модниот пазар постојано се појавуваат некои необични парчиња облека кои предизвикуваат лавина на различни реакции кај луѓето. Овие кратки шорцеви се едни од нив, а иако се распродадени во секунда, многумина сметаат дека се апсолутно непримерни и вулгарни.

Популарниот бренд за млади “Pretty Little Thing” ја претстави новата колекција за пролет лето 2018 година, а помеѓу шарените и креациите со светки се најде и еден необичен тексас шорц кој е исклучително многу краток.

Во замена на класичниот крој, овој шорц е исечен од многу погоре, така што се открива голем дел од задникот, модел кој потсетува на танга гаќички.

Цената на овој шорц е 15 фунти, а како што пренесува магазинот “OK” бил многу брзо распродаден на онлајн страната на брендот. Токму тоа покажува дека ова ќе биде голем тренд оваа сезона, кој ќе го носат младите.


Loading...

Related posts

(ВИДЕО) Бизарно слабеење: Памук – диетата повторно во мода

vesti24

Овие фустани ќе ве остават без здив!

vesti24

Бела Хадид во креации од високата мода за Harper’s Bazaar

vesti24