МАКЕДОНИЈА МОДА

(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

Кумановката Арбенита Исмаили ги освојува модните агенти во Америка. Таа станува се попопуларна во манекенскиот свет, а во моментов е ангажирана во Мајами, Флорида.

Арбенита како и многмина млади од Македонија реши среќата да ја бара надвор од родната земја, но на неа очигледно добро и оди. Во последниов период за неа се интересираат и модните магазини, па нема да бид еизненадување доколку се појави на насловните страници на некои од најпрестижните американски списанија.

Исмаили своето детство го поминала во родното Куманово, а средно училиште завршила во Скопје. Во текот на нејзиното живеење во Македонија, дел од летните периоди ги поминувала и во Драч Албанија, кадешто живеат голем дел од нејзините роднини.

Уживајте во нејзините фотосесии:


Loading...

Related posts

НЕВРЕМЕ ДОАЃА КОН МАКЕДОНИЈА – АНАЛИЗА НА ПОПОСКИ!

vesti24

Славчо Попоски: Уживајте во летото во март – најнови детални информации за понатаму

vesti24

Славчо Попоски: Доаѓа бран од Африка и рано – летни температури на воздухот до 25 °C

vesti24