ЖИВОТ МОДА

Познатата манекенка се појавила во потполно проѕирен фустан без градник на фестивалот во Кан

Познатата манекенка Кендал Џенер се појавила на црвениот тепих на 71-от Меѓународен филмски фестивал во Кан, а нејзиниот изглед ги изненадил сите.

Наместо гламур, убавицата се одлучила за фустан, кој по мислењето на многумина откривал премногу.

Една од најангажираните манекенки Кендал Џенер допатувала за Франција за да присуствува на еден од најелитните настани во светот на славните.

Специјално за оваа прилика, 22-годишната убавица носела многу ризична креација – проѕирен мини фустан кој потсетувал на мрежа, со златни светки.

Сепак, светките не успеале да го одвлечат вниманието од долната облека која таа ја носела, а брадавиците кои биле во прв план денеска ги “красат” речиси сите таблоидни списанија.

Иако Кендал е позната по храбриот моден стил и експериментирањето кое ѝ го дозволуваат годините, модните експерти не го одобруваат овој аутфит.

Кан изискува гламур, а Џенер сервирала евтина мода која на овој фестивал едноставно не е прифатлива.

извор:точка.ком.мк

Loading...

Related posts

Крвта не е вода: Внукот на Тоше Проески денеска има 20 години и ќе го наследи својот вујко

vesti24

Иако спиела со голем број на мажи, ниту еден не дознал за нејзината најголема тајна

vesti24

Текстот на свештеникот од Шведска го „запали“ интернетот: Еве колку се опасни муслиманите

vesti24