ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

По зимската ВИКТОРИЈА нова ГОЛЕМА промена на времето – следува големо затоплување

По зимската и снежна ВИКТОРИЈА која услови снег и снежна покривка на повеќе места низ државава па и пониски температури дури за околу 15 степени за разлика од изминатите денови, сепак во текот на следните денови повторно ќе подпаднеме под влијание на значително потопла воздушна маса од југ, исклучок ќе биде четврток кога повторно ќе имаме на повеќе места повремени врнежи од дожд и снег на повисоките и планинските места низ државава.

Особено потопло ќе биде за време на викендот кој доаѓа кога максималните дневни температури На воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 21 степен а времето секако ќе биде претежно стабилно и суво.

БИОМЕТЕО: Ваквите нагли промени на временската состојба многу лошо влијаат врз граѓаните а особено врз метеопатите каде и тоа како овие денови се можни и појава на здравствени проблеми па токму поради ова на граѓаните ги советуваме да ги почитуваат советите од своите лекари.

Подготви: Славчо Попоски

Loading...

Related posts

ЕКСКЛУЗИВНО: ИВОНА УШТЕ НЕ ГИ ВРАТИЛА ПАРИТЕ ШТО И ГИ ОДРЕДИ СУДОТ ЗА ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР!

vesti24

Миле Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“

vesti24

РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ, ФРЛА СЕ НА ЕДНА КАРТА: Ќе си дадам оставка ако не успее референдумот, но сигурен сум дека ќе успее

vesti24