ЉУБОВ И СЕКС ЖИВОТ

Се тресеа ѕидовите од “жешкиот секс”: Сопругата на Икарди и Марадона имале афера

Ванда Икарди, сопруга на фудбалерот на Интер Мауро Икарди имала секс афера со славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона.

Со години се шпекулираше во јавноста дека Ванда и Марадона биле во “шема”, а сега гласините конечно ги потврди познатата глумица и ТВ водителка Мирта Легранд.

Авторката на популарната ТВ емисија после 12 години ги изнесе фактите кои ќе предизвикаат вистинска бура.

Caribe ❤️

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

“Ручав и во еден хотел во Мар дел Плати кога излегов на воздух ми пријде Ванда и ми рече: “Зошто не ме повикате во Вашата емисија? Ѝ одговорив: “Дали си ти таа која имаше секс со Марадона? Не ме оставивте да спијам цела ноќ!”, вели Мирта и додава:

“Бев во претседателскиот апартман покрај нив, не можам да спијам од бучава, го придвижуваа мебелот”.

Ванда во 2006 година беше забележана како влегува во хотелот во кој се наоѓа Марадона и тогаш медиумите почнале да шпекулираат дека помеѓу нив има нешто повеќе. Во еден момент камерата ја уловила Ванда, која на себе ја носела долната облека на Марадона.

https://instagram.com/p/BljVVHBnmLi/?utm_source=ig_embed

Ванда од 2014 година е во брак со аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди и имаат две деца. Претходно била во брак со неговиот најдобар пријател Макси Лопез.

https://instagram.com/p/Bk6E7tXnreT/?utm_source=ig_embed

 

 

Loading...

Related posts

(ВИДЕО) Момче ја расплака цела Македонија со својот глас – ја испеа песната “Имала мајка девет сина” како никој досега

vesti24

Ги застрела извршителите кои дојдоа да му го конфискуваат станот (ВИДЕО)

vesti24

(ВИДЕО) ЛАТАС ОТКРИ ЗОШТО Е ВО АФЕРА СО ИВОНА: Неам секс со жена ми, бракот ми е депресивен!

vesti24