ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе долго време планира да замине. Меѓутоа, зошто Роналдо навистина сака да го напушти “Кралскиот клуб”?

Најблиску до доведување на еден од најдобрите фудбалери на планетата е Јувентус, пратена била и официјална понуда, а се чека одговор.

Шпанските медиуми тврдат дека Роналдо одлучил да го напушти клубот уште во јануари, и дека не е задоволен со цената за која би бил продаден.

“Ако мојата вредност ја проценуваат на 100 милиони евра, тогаш тоа значи дека не ме сакаат”, рекол наводно португалскиот ас, пишува шпанска “Marca”.

https://twitter.com/IndianRegista/status/1014634271468711936

Овој 33-годишен фудбалер никогаш не ги криел симпатиите кон Јувентус, но изгледа е незадоволен што паднал во сенка на некои фудбалери, барем кога станува збор за цената.

Сепак, Нејмар бил платен 222 милиони, а Роналдо како стојат работите, ќе биде платен барем 2 пати помалку.

Loading...

Related posts

Тригодишно дете тешко повредено во сообраќајка во Тетово

vesti24

Апелацискиот суд денеска ќе одлучува за жалбата на адвокатите на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков

vesti24

(ВИДЕО) ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИВА КОИ ЗЕМЈИ СЕ БОРЕЛЕ ЗА НАС ДА ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ: Словенците, Хрватите, Бугарите, Грците, Романците и Унгарците биеле жестока битка во корист на Македонија!

vesti24