ЖИВОТ ЗАБАВА

Сексапилна манекенка ќе стане првиот супермодел кој Саудиска Арабија некогаш го имала

Убавата Талида Тамер се појавила на насловната страница на “Harper’s Bazaar Arabia”, а таа ќе стане првата манекенка од земјите од Блискиот Исток која ќе се појави на париската модна недела.

Со тоа, 18-годишната Тамер е првиот супермодел од Саудиска Арабија, пишува “Daily Mail”.

Со италијанско и саудиско потекло, Талида се надева дека ќе постави нови модни стандарди за својата земја, а како свој голем идол ја наведува манекенката Жизел Бундшен.

https://instagram.com/p/BkhsZn_AIHm/?utm_source=ig_embed

“Кога почнав да се занимавам со манекенство, не ни сонував дека би можела да станам првиот саудиски супермодел, но мислам дека ова е вистинско време нашата модна индустрија да ги прошири своите видици. Кога бев млада не размислував за тоа дека не гледам жени од Саудиска Арабија на насловните страници, но како што растев често се прашував зошто жените од насловните не изгледаат како мене? Зошто не би можела да позирам на начин кој ја почитува нашата култура?”, вели Тамер.

https://instagram.com/p/Bi-tbebAHo1/?utm_source=ig_embed

Талида ја наследила љубовта кон манекенството од својата мајка Кристина која и самата била модел и соработувала со брендовите како Армани и Ла Перла, а нејзиниот татко е Ајман Тамер, претседател на голема фармацевтска корпорација.

I feel like a care bear

A post shared by Taleedah Tamer (@taleedah) on

https://instagram.com/p/BdInrYqDmxF/?utm_source=ig_embed

reminded me of you.

A post shared by Taleedah Tamer (@taleedah) on

извор:точка.ком.мк

Loading...

Related posts

Политичар без облека се прошета низ град (ФОТО)

vesti24

Камерата сними хорор: Тројца роднини отидоа да се избањаат во езеро, па ја снимија сопствената смрт (ВИДЕО)

vesti24

Бројката ќе ве шокира: Луна откри колку пати имала секс со Слоба во „Задруга“!

vesti24