ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло од групата “E” на Светското првенство во Русија.

Албанецот од редовите на швајцарската репрезентација ја вмешал политиката во спортот покажувајќи двоглав орел, со што ги покажал симпатиите кон идејата за “Голема Албанија”. Тоа го згрозило фудбалскиот свет, но ја воодушевило неговата сопруга Леонита, која е горда на својот сакан.

Оваа убава девојка има потекло од Косово и Метохија, и веќе една година е во брак со фудбалерот на Арсенал.

https://instagram.com/p/BkVxC-EAjHk/?utm_source=ig_embed

Леонита е родена во Приштина, а со Гранит се запознала додека тој играл за Борусија Менхенгладбах, каде таа работела.

Косовката е многу популарна на Инстаграм. Ја следат повеќе од 135.000 луѓе. Многу е привлечна и сака да ги покаже своите атрибути на Инстаграм. Важи за една од најубавите сопруги на фудбалерите во Русија.

https://instagram.com/p/Bkf9sspgTCH/?utm_source=ig_embed

https://instagram.com/p/BkXHmigACof/?utm_source=ig_embed

https://instagram.com/p/Bi91AEwgBhh/?utm_source=ig_embed

https://instagram.com/p/BiejKf6ATj6/?utm_source=ig_embed

Loading...

Related posts

(ВИДЕО) Момче ја расплака цела Македонија со својот глас – ја испеа песната “Имала мајка девет сина” како никој досега

vesti24

Поранешната вереница на починатиот Мини Ми: “Ме третираше како роб и беше зависен од секс”

vesti24

Маж снимен како одведува шестгодишно девојче во мрачна улица: А потоа се случи нешто незамисливо страшно

vesti24