• Дома
  • Годишни архиви: 2018

Година : 2018

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЕКСКЛУЗИВНА анализа на Попоски – еве што да очекуваме за нова година

vesti24
Во последните денови од оваа 2018 година ќе имаме претежно стабилно и суво време додека температурите на воздухот ќе бележат тенденција на незначитален пораст но
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Славчо Попоски со најава – можност за ЗИМСКИ БУРИ во јануари и февруари

vesti24
Почитувани граѓани последните анализи кој денес ги направивме укажуваат на тоа дека месеците јануари и февруари ќе бидат со натпросечно количество на врнежи, гледано пак
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА на Попоски: Од пролет на вистинска зима, снег и силен северен ветер од над 70 км/час

vesti24
Денес најтопол град кај нас беше Гевгелија каде се измерени дури 17 степени. Студениот фронт од север кој е веќе упатен кон нашата држава и
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Моќен студен фронт се движи кон државава, следува ГОЛЕМА и нагла промена, детали на Славчо Попоски

vesti24
Уште од утрешната вечер од север кон нашата држава ќе продира МОЌЕН студен фронт кој ќе услови засилен, локално повремено и СИЛЕН ветер од северем
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Славчо Попоски – Ноќта понеделник кон вторник подгответе се за нагла промена на времето и ГОЛЕМО ЗАЛАДУВАЊЕ

vesti24
Фронтален систем од север ќе биде кривецот за наглата промена на времето кај нас која треба да се случи во текот на ноќта понеделник кон
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Славчо Попоски – КРАЈНА ПРЕТПАЗЛИВОСТ доколку возете, магла и ниска облачност низ котлините

vesti24
Антициклоналниот гребен кој владее над нашата држава и условува претежно стабилно и суво време ќе услови појава на магла и на ниска облачност по одделни
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски – температури повисоки дури за околу 10 степени од нормалните, очекувајте ПРОЛЕТНИ температури

vesti24
Под влијание на невообичаено топла воздушна маса од југ во текот на овој викенд како и на самиот почеток од следната недела, температурите во државава
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски – доаѓа затоплување и значително натпросечно високи температури

vesti24
Во текот на следните неколку денови, поточно особено за време на викендот и на почетокот од следната недела под влијание на значително потопла воздушна маса
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски – По НЕВЕН следува голомразица и вистински студ, детали

vesti24
Оваа ноќ сеуште ќе провејува слаб локален снег додека утре рано наутро и претпладнето облачноста ќе започне да се намалува. Ќе биде многу студено со