Категорија : АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Започна производството на луксузното купе на БМВ

vesti24
Баварски БМВ започна со сериоското производство на новата „Серија 8“ во фабриката Динголфинг во Германија. БМВ „Серија 8“ купето ја имаше светската премиера кон средината
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Фолксваген ќе плати вртоглава сума за аферата „Дизелгејт“

vesti24
Фолксваген е казнет со една милијарда евра поради познатата измама во врска со емисијата на штетни гасови кои што ги испуштаат автомобилите на оваа групација.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Хјундаи го претстави концептот на „новиот и голем“ SUV модел “HDC 2 Grandmaster”

vesti24
Корејскиот производител на Саемот за автомобили во Бусан го претстави концептот наречен “HDC 2 Grandmaster” како најава за идниот голем SUV модел на Хјундаи. Хјундаи