Категорија : ТЕХНОЛОГИЈА

АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Започна производството на луксузното купе на БМВ

vesti24
Баварски БМВ започна со сериоското производство на новата „Серија 8“ во фабриката Динголфинг во Германија. БМВ „Серија 8“ купето ја имаше светската премиера кон средината
ТЕХНОЛОГИЈА

Закерберг пред шест години го купи Инстаграм за една милијарда долари: Што мислите колку вреди денес?

vesti24
Првиот човек на Фејсбук, Марк Закерберг пред шест години одлучи да го купи Инстаграм и за тоа плати една милијарда долари. Превземањето на компанијата која
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Фолксваген ќе плати вртоглава сума за аферата „Дизелгејт“

vesti24
Фолксваген е казнет со една милијарда евра поради познатата измама во врска со емисијата на штетни гасови кои што ги испуштаат автомобилите на оваа групација.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Хјундаи го претстави концептот на „новиот и голем“ SUV модел “HDC 2 Grandmaster”

vesti24
Корејскиот производител на Саемот за автомобили во Бусан го претстави концептот наречен “HDC 2 Grandmaster” како најава за идниот голем SUV модел на Хјундаи. Хјундаи
ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) БМВ со провокација до Мерцедес: Купувачи, не се задоволувајте со обичното…

vesti24
Од баварскиот производител деновиве со новата реклама за Х2 испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На најновата реклама која што е објавена
ТЕХНОЛОГИЈА

Масовната тужба против Google во Велика Британија поради следењето на корисниците на iPhone на Apple

vesti24
Милиони корисници на iPhone го тужат Google кој би можела да го чини технолошкиот гигант неколку милијарди долари. Дали Google ќе плати милијарди долари казна
ВЕСТИ СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Голем ден за Закерберг: Денес во Брисел ќе ги објаснува пропустите во заштитата на податоците на ЕУ корисници

vesti24
Состанокот е од голема важност затоа што се случува на три дена пред да стапи на сила новиот европски закон за подобра заштита на личните
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Злоупотребени податоци на Фејсбук корисници: Проверете дали сте го направиле овој квиз

vesti24
Фејсбук податоци на повеќе од три милиони лица кои правеле квизови се објавени на лошо заштитени веб страници и можат да им пристапат неовластени лица,
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Престанете да го правите ова: На Вибер можете лесно да бидете прислушкувани

vesti24
Вибер е една од најшироко распространетите апликации за четување, а дневно ја користат милиони корисници од сите делови во светот. И покрај тоа што ни