Категорија : МОДА

МОДА

Бела Хадид во креации од високата мода за Harper’s Bazaar

vesti24
Бела Хадид облече креации од високата мода на Диор, Валентино, Џамбатиста Вали и Шанел за едиторијал за најновото издание на списанието Harper’s Bazaar. За списанието,
ЖИВОТ МОДА

Познатата манекенка се појавила во потполно проѕирен фустан без градник на фестивалот во Кан

vesti24
Познатата манекенка Кендал Џенер се појавила на црвениот тепих на 71-от Меѓународен филмски фестивал во Кан, а нејзиниот изглед ги изненадил сите. Наместо гламур, убавицата
ЖИВОТЕН СТИЛ МОДА

(ВИДЕО) Бизарно слабеење: Памук – диетата повторно во мода

vesti24
Многу девојки во светот се одлучни во својата намера да изгубат неколку килограми. Нивното бизарно однесување и наоѓањето нови начини за губење килограми не запира.
МАКЕДОНИЈА МОДА

(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

vesti24
Кумановката Арбенита Исмаили ги освојува модните агенти во Америка. Таа станува се попопуларна во манекенскиот свет, а во моментов е ангажирана во Мајами, Флорида. Арбенита
МОДА

Само за најхрабрите, дали би ги носеле овие шорцеви?

vesti24
На модниот пазар постојано се појавуваат некои необични парчиња облека кои предизвикуваат лавина на различни реакции кај луѓето. Овие кратки шорцеви се едни од нив,
МОДА

Познатата модна куќа “Шанел” мета на критики поради последната кампања

vesti24
Ќерката на супермоделот Синди Крафорд не само што се движи по нејзините чекори, туку и на само 16 години стана омиленото лице на светските модни