Категорија : СПОРТ

ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

vesti24
Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

“Одгледавме генерација на к*рви кои ги шират нозете штом слушнат странски јазик”: Новинар ги нападнал Русинките поради однесувањето на Мундијалот

vesti24
Русија во екот на Светското првенство ја тресе голем скандал, откако познатиот колумнист и психолог Платон Беседин изјавил дека Русинките се однесуваат како к*рви бидејќи
ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

vesti24
Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло
СПОРТ

Девојките од руски “Playboy” се разголеа за светското првенство

vesti24
Сите знаеме дека Светското првенство во фудбал започнува во четврток. По повод тоа, убавиците од руски “Playboy” се соблекле и направиле фотосесија на која ги
ЖИВОТЕН СТИЛ СПОРТ

Кога станува збор за скапоцените и луксузни часовници, тие не се непознат поим за популарниот тенисер Рафаел Надал.

vesti24
Часовникот на Рафаел Надал чини повеќе од три Lamborghini модели. Надал може да се пофали со еден од најуникатните модели на светот. Во текот на
СПОРТ

(ВИДЕО) Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Ф4-турнирите!

vesti24
Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, влезе во историјата на завршните турнири во Лигата на шампионите, како најдобар стрелец. Тој пред завршниот турнир на Лигата
СПОРТ

Нова фудбалска трагедија – почина 18-годишниот Фудбалер

vesti24
Продолжува лошата година за фудбалерите. Францускиот второлигаш Ле Авр потврди дека нивниот дефанзивец, 18-годишниот Самба Диоп починал во сон во саботата. Мечот од втората лига
СПОРТ

Водителка доживеала оргазам додека вежбала во теретана

vesti24
Не е тајна дека можете да доживеете оргазам додека вежбате во теретана, а 27 годишната водителка на радио, Поли Хардинг од Австралија јавно призна дека