Категорија : ЗДРАВЈЕ

ВЕСТИ ЗДРАВЈЕ СВЕТ

Политичар кој остро се противеше на вакцинацијата, заболе од мали сипаници

vesti24
Главниот противник на вакцинацијата, италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, оваа седмица бил хоспитализиран откако заболел од мали сипаници. Федрига е член на десничарската партија Северна Лига,
ЗДРАВЈЕ

Ослабнала 29 килограми бидејќи го променила начинот на кој го пие утринското кафе

vesti24
Ели Фишер конечно има стомачни мускули, а не сало околу стомакот. На неа ѝ било потребно помалку од една година за да ослабне речиси 30
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Пензиониран дерматолог ја откри тајната: Со оваа маска ќе имате чисто лице, а акните ќе бидат минато

vesti24
Би требало малку да се одморите од хемиските препарати и да се свртите кон природата и природните препарати. Еве една таква природна маска која помага
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Ставете ги врвовите од прстите во чаша со вода и за 30 секунди ќе дознаете дали имате здравствен проблем

vesti24
Ставете студена вода во чаша и во неа на 30 секунди потопете ги врвовите од прстите. По тоа време, ќе добиете јасен знак дали сте
ЗДРАВЈЕ

Жените во светот полудеа по оваа диета на база на јагоди, пробајте ја и вие

vesti24
Јагодата е идеален продукт за консумирање во пролет и лето. Вкусна е и освежувачка, а води и кон тоа да ги намалите килограмите. Јагодите брзо
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Разбиен еден од најголемите митови за храна и здравје

vesti24
Конзумирањето на дури 12 јајца неделно не го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести кај луѓето, покажа неодамнешно истражување. Истражувачите од Универзитетот во Сиднеј конечно го
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Имала главоболка, докторите мислеле дека е мигрена: Потоа сите ја дознаа ужасната вистина и тешка дијагноза

vesti24
24-годишната Хоуп Стрингер имала силни главоболки, кои мислела дека и се од мамурлак. Таа излегла една вечер со своите пријатели, а последиците ги почувствувала веднаш,