Категорија : ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со ВОНРЕДНО метео: Ветер со брзина од 100 км/час, поларниот бран се приближува

vesti24
Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски: Буквално цел Европски Континент под сонце – вистинска пролет владее насекаде

vesti24
Буквално целиот Европски Континент се наоѓа во поле на висок воздушен притисок и на стабилна, сува и невообичаено топла воздушна маса која продира од југ
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Европа и Македонија ја зафаќа силен антициклон кој ќе предизвика суша и вистинска пролет – детали на Попоски

vesti24
Силен циклон над Атлантикот од денес па во следните денови како над целиот Европски Континент па така и кај нас ќе услови стабилно, суво и
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Следува РАНА ПРОЛЕТ, суша и невообичаено високи температури доаѓаат во Македонија

vesti24
Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон)
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со ПРЕКРАСНИ информации – од сабота многу сонце и голем пораст на температурите

vesti24
Територијата на нашата дсржава од сабота ќе ја зафати период на стабилно, суво и сончево време (антициклон) кој нема да условува никакви врнежи, температурите на
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со најнови информации – утре навечер и петок нов снег

vesti24
Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски со најава: Лето 2019 потопло од другите – најнова месечна анализа

vesti24
Почитувани, најновите анализи кој ги направивме за лето 2019 укажуваат на тоа дека истото ќе биде потопло за разлика од изминатите што значи може да
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате, детали на Славчо Попоски

vesti24
Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски: ОГРОМНА промена на времето од 16°C на -12°C – доаѓа вистинска зима и СИЛЕН ветер од над 70 км/час

vesti24
Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час,
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Студ, провејување на снег и СИЛЕН северен ветер носи новата недела – Детална анализа на времето (најнова)

vesti24
Самиот почеток на новата недела како што веќе најавивме ни носи невообичаено топло време за овој дел од годината и изразено јужно и југозападно воздушно