Категорија : СВЕТ

вести за цел свет

ВЕСТИ СВЕТ

Невидено гест на Папата Франциск: Им ги бакнуваше нозете на суданските лидери (ВИДЕО)

vesti24
Во име на одржување на кревкиот мир во Судан, Папата Франциск на средбата со суданските лидери ги шокираше присутните, но и светот. Изведувајќи гест на неверојатна
ВЕСТИ СВЕТ

Британците се подготвуваат за хаосот кој би настанал после Брегзит

vesti24
Британските власти наредија започнување на операцијата „Редфолд“ која подразбира активирање на 3,500 високообучени припадници на специјалните сили при британската армија. Припадниците на специјалните единици при
ВЕСТИ ЗДРАВЈЕ СВЕТ

Политичар кој остро се противеше на вакцинацијата, заболе од мали сипаници

vesti24
Главниот противник на вакцинацијата, италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, оваа седмица бил хоспитализиран откако заболел од мали сипаници. Федрига е член на десничарската партија Северна Лига,
БИЗНИС ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

ЕУ: Најмногу слободни работни места има во Чешка, Австрија, Германија и Малта

vesti24
Стапката на слободни работни места во четвртото тримесечје во 2018 година во Европската Унија пораснала на 2,3 отсто, покажуваат податоците на Евростат. И во ЕУ
ВЕСТИ СВЕТ

Терористички напад врз две џамии во Нов Зеланд: Загинаа 49 лица

vesti24
Премиерката на Нов Зеланд, Ардерн, на прес-конференција рече дека нападите извршени врз две џамии во градот Крајстчерч се терористички напади.Во терористичките напади извршени врз две
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Славче Таневски, познатиот Македонски дизајнер од Штудгарт: Избришете го моето име од секаде каде се споменува Северна Македонија

vesti24
Славче Таневски, Македонецот дизајнер кој работи во Мерцеддес, се обрати до агенцијата за иселеништво со молба да не го користат неговото име во било какви
ВЕСТИ СВЕТ

Маринец открива што се случувало кога бил убиен Бин Ладен

vesti24
“Го имеме”, гласела единствената порака која тој ден пристигнала на воениот брод на сред океанот. Иако врските на бродот 24 часа дневно се во функција
ВЕСТИ СВЕТ

Вака живее Италјанската мафијата: Паднал најголемиот италијански бос и целото негово семејство! Кога полицијата влегла во палатата…

vesti24
Италијанската полиција уапсила 31 член од мафијата Касамоника во големата акција ширум земјата. Во акцијата за апсење на еден од најозлогласените мафијаши во Италија, Џузепе
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Машината за перење примила вода и детергент и почнала да пере, а кога погледнав внатре…видов дека вриска, но гласот не допираше надвор

vesti24
Знам дека ќе ме осудите како лоша мајка, но сакам да ги предупредам другите за да не им се случи ова, напишала Линдзи Маклвер на
ЉУБОВ И СЕКС ВЕСТИ СВЕТ

Сопругот на порно-ѕвездата Сторми Даниелс побарал развод: Сексот со Трамп не му пречел, но..

vesti24
Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс која што тврди дека имала сексуални односи со Доналд Трамп пред 12 години, деновиве поднел барање за развод.