Категорија : МАКЕДОНИЈА

вести за македонија

БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

АНДРЕА го врати снегот во регионот, невремето доаѓа кај нас – следуваат нови обилни дождови и невреме

vesti24
Во следните 24 часа нашата територија се очекува позначително да подпадне под влијанието на АНДРЕА па така се очекуваат нови поинтензивни врнежи од дожд и
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Бурата АНДРЕА прави хаос во регионот, има многу штети, поплави и повредени граѓани

vesti24
Од синоќа силната бура АНДРЕА прави хаос во регионот, најкритично е во Босна и Херцеговина каде на многу места се регистрирани поплави а водета полека
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВОНРЕДНА РАНА НАЈАВА: Поради АНДРЕА ПОПЛАВИ му се закануваат на регионот и на Македонија

vesti24
И последните направени анализи ја потврдуваат опасноста од поплави во регионот но овој пат и во Македонија што значи дека огромното количество на вода кое
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Моќната АНДРЕА доаѓа утре попладне – следува многу дожд (над 50 л/м2), невреме и снег на планините

vesti24
Денешниот ден ќе помине во знакот на стабилно и суво време иако попладне само на планинските места има услови за сосема локалисиран и слаб дожд.
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА МАКЕДОНИЈА И РЕГИОНОТ: АНДРЕА носи големо количество на дожд но и снег

vesti24
Многу дожд, но и снег, како и снежна покривка  на повисоките места во регионот ќе донесе моќниот циклон АНДРЕА кој од недела интензивно ќе го
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Неверојатен сличност на вицепремиерот за ЕУ со српски пејач (ФОТО)

vesti24
Српскиот фолк пејач Бора Дрљача е најновата причина за “тролање” на социјалните мрежи пред се на Твитер на еден министер во Владата. Сами проценете дали
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МОЌНАТА АНДРЕА го враќа снегот на Балканот – многу дожд се чека и во Македонија

vesti24
Снегот на Балканот го враќа моќната АНДРЕА на самиот почеток од следната недела и тоа поради спуштање на значително постудена воздушна маса од север, врнежи
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МОЌНАТА АНДРЕА го зафаќа балканот – се чека многу дожд кој ќе услови опасност од ПОПЛАВУВАЊА

vesti24
Територијата на балканот полека ќе подпаѓа под влијание на моќниот циклон АНДРЕА и истата значително ќе ги зачести и интенвизира врнежите од дожд во следните
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Најновите анализи говорат дека АНДРЕА носи доста ОБИЛНИ дождови, детали

vesti24
Последните анализи кој ги направивме укажуваат на тоа дека од викендот па натаму моќниот циклон АНДРЕА кај нас но и во регионот ќе услови доста
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Циклонот АНДРЕА се поблиску до нас, со себе носи СИЛНО НЕВРЕМЕ и град

vesti24
До сабота иако атмосферата ќе биде малку постабилна сепак не се се исклучува можноста за локален краткотраен пороен дожд и грмежи особено во попладневните часови