Категорија : БАЛКАН

вести од цел балкан!

БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

АНДРЕА го врати снегот во регионот, невремето доаѓа кај нас – следуваат нови обилни дождови и невреме

vesti24
Во следните 24 часа нашата територија се очекува позначително да подпадне под влијанието на АНДРЕА па така се очекуваат нови поинтензивни врнежи од дожд и
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Славче Таневски, познатиот Македонски дизајнер од Штудгарт: Избришете го моето име од секаде каде се споменува Северна Македонија

vesti24
Славче Таневски, Македонецот дизајнер кој работи во Мерцеддес, се обрати до агенцијата за иселеништво со молба да не го користат неговото име во било какви
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Meсечна анализа на Попоски – многу снег му се заканува на Балканот и Европа и во февруари

vesti24
Според најновите анализи кој сега ги направивме укажуваат на тоа дека зимата со полн замаф ќе продолжи и во текот на следниот месец, односно во
БАЛКАН ВЕСТИ

Ако се подготвувате за летување во Булгарија, тогаш мора да ја знаете оваа секс-шема со која ги мамат туристите

vesti24
Криминалците во Бугарија наводно користат малолетни девојки, кои ги мамат пијаните туристи на плажите, ветувајќи им секс за да ги ограбат, пишува “Sun”. Британските туристи
БАЛКАН ВЕСТИ

Ослободени Милорад Улемек Легија и останатите припадници на ЈСО

vesti24
Специјалниот суд на Белград со првостепена пресуда ги ослободи од обвинението сите припадници на некогашната единица за специјални операции (ЈСО) на кои им се судеше
БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Објавена листа на европски земји со најпродуктивни работници: Како е рангирана Македонија на оваа листа?

vesti24
Реформите на пазарот на трудот се приоритети во земјите од Западниот Балкан. Според статистичките податоци, овие земји заостануваат во споредба со просекот на Европската Унија.
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов кон новинарите: Не шпекулирајте дека јас сум причина за дестабилизација

vesti24
Претседателот Ѓорге Иванов негира дека ги избркал премиерот Заев и министерот Димитров од неговиот кабинет. На прес конференција по средбата со бугарскиот претседател Радев, Иванов
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Борисов нема да се сретне со Иванов, се однесувал арогантно во спорот за името со Грција

vesti24
Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се
БАЛКАН ВЕСТИ

Пратеничка на Српската листа на Косово пријавила дека има 56 милиони евра во банка

vesti24
Јелена Бонтиќ, пратеничка на Српската листа во Собранието на Косово, е на чело на листата на најбогатите личности во косовските институции, со пријавени 56 милиони
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

vesti24
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена